جواد ظریف و شاهکارهای سخنرانی آقای سفیر

عمیقا معتقدم که مهم نیست چه کاره باشی بلکه مهم این است که در کار خودت بهترین باشی و یا اقلا بهترین ورژن خودت را به نمایش بگذاری. اصلا بد نیست که یک آشپز باشی به شرط آنکه یک آشپز کاربلد باشی. یک پارک بان کاربلد حتما از یک مهندس بی عرضه یا کم عرضه برای این دنیا ارزشمندتر است همانطور که یک مسئول دفتر یا منشی که بلد است چگونه بار از روی دوش رییسش بردارد حتما مهمترین دارایی کاری رییس خود خواهد بود.

به بهانه کنفرانس امنیتی مونیخ 2017

جواد ظریف بی شک مظهر کاربلدی و درایت و پختگی در کار خود است. مستقل از اینکه مواضع سیاسی که ایشان از آن دفاع میکند مورد قبول ما باشد یا خیر، طرز دفاع ایشان از این مواضع و مهارت بی نظیرشان در سخنرانی و تحت تاثیر قرار دادن شنوندگان واقعا ستودنی است.

جواد ظریف

شخصا از اینکه چنین دیپلمات کارکشته و ماهری سکان سیاست خارجی کشورم را در دست دارد خوشحالم و امیدوارم تاریخ این کشور ادای دینی مناسبی به ایشان داشته باشد. (تقریبا مطمئنم در نسل حاضر مردم و سیاست مداران، ایشان و نقشی که دارند به زیر ابر سیاست خواهد رفت).

دو ویدیوی زیر از سخنرانیهای ایشان در دفاع از سیاستهای دفاعی کشور واقعا مو بر اندام شنونده راست میکند.

 

در ثانیه 65 این ویدیو شاهکار ظریف در تشریح موقعیت ایران برای دفاع از کشور در زمان حمله عراق هر بار اشک را پشت پلکهای من میآورد، آنجا که میگوید وقتی ما زیر بمباران شیمیایی صدام بودیم باید برای گرفتن ابزار دفاعی به کشورهای دیگر التماس میکردیم.

شاید برای نسل حاضر و نسلهای آتی درک اینکه آن روزها چه رنگی بودند بسیار دشوار باشد اما آنچه ظریف  میگوید بی شک واقعیتی است انکار ناپذیر که زندگی میلیونها نفر را برای همیشه تغییر داد.

تسلط بی نظیر جواد ظریف به زبان انگلیسی و نحوه استدلال و ورود به بحث همچنین فراز و فرودهایی که در سخنرانی دارد واقعا زیبا، آموزنده و دوست داشتنی هستند. تجربه شخصی او در مواجهه به دبیر کل سازمان ملل در مورد حملات شیمیایی صدام به ایران و تاکید او بر اینکه دنیا میخواهد فراموش کند که در 8 سال جنگ بر ایران چه گذشت واقعا شاهکار است.

۷ دیدگاه در “جواد ظریف و شاهکارهای سخنرانی آقای سفیر

 1. تسلط بر کلام ، سطح خوب سواد و شعوری که بتونه این سواد رو تحلیل بکنه و همینطور شناخت خوبی که نسبت به طرف مقابل داره باعث شده با اعتماد به نفسی عالی از داشته هاش استفاده کنه. حتی باعث شده حس ناسیونالیستی ای ایجاد بشه که به خاطر رفتار بعضی ها شرم داشتیم داشته باشیم :دی

 2. واقعا فوق العاده بود

  درسته که برای من درک اینکه آنروزها چه رنگی بود دشواره, اما واقعا تاثیرگذاربود و اشک من رو هم در آورد

 3. استاد فوق العاده بود، اون آخرش که میگه “تأکید میکنم قرار نیست از سلاح ها استفاده کنیم مگر برای دفاع از خود و البته با قاطعیت میگم دیگه کسی جرأت حمله نداره” حرف نداشت …

 4. فهم و سواد ظریف رو تو برجام دیدیم.
  دو صد گفته چون نیم کردار نیست اینکه شما اینقدر مجذوب تسلط ایشان بر زبان خارجی شدید هم خودش جذاب است.
  ایشون سالها تو آمریکا بوده بعد شما از تسلط ایشون بر زبان انگلیسی به وجد اومدید

 5. دوست عزیز، بهتره یه نگاهی هم به این کلیپ بندازی: آمریکا که با یه بمبش می‌تونه سیستم دفاعی مارو از کار بندازه از ما می‌ترسه یا مردم ما؟ اون وقت خون گریه می‌کنی!!!! چون شما تسلط به زبان نداری جناب ظریف رو می ستایی؟؟؟میخوای بعد سی سال بودن تو آمریکا و حتی خدمت سربازی تو سازمان ملل تسلط نداشته باشه؟؟؟به سرباز آمریکا افتخار می‌کنی؟؟؟مرزهای استدلال رو جابجا کردی داداش!!!!

  1. قطعا شما بنده را نمیشناسید و با نوشتار بنده هم آشنا نیستید. اولا که این نوشتار همچنان که در صدر آن آمده است در تایید سیاستهای آقای ظریف و یا نفی قدرت نظامی آمریکا نیست. این نوشتار صرفا در ستایش حرفه ای گری آقای ظریف و قدرت سخنرانی و استدلال ایشان است. ثانیا که من نمیدانم شما چگونه به این نتیجه رسیده ای که ایشان سرباز آمریکا است اما جا دارد که این کشف شما را جایزه ای درخور بدهند. ثالثا که بنده دهها نفر را میشناسم که سالها در غرب بوده اند و هنوز امور یومیه را هم نمیتوانند به زبان انگلیسی راه بیاندازند آنوقت خود آمریکاییها از تسلط و دایره لغات ظریف تعریف میکنند و حالا شما شاکی شده ای؟ خود بنده هم اگر افتخار آشنایی داشتم تصدیق میفرمودید که تسلط نسبتا کاملی به زبان انگلیسی دارم و کل حرف من اصلا ربطی به زبان انگلیسی هم ندارد! صرفا از اینکه ایشان اینقدر حرفه ای در پی تحقق چیزی که فکر میکند درست است حرکت میکند برایم حذاب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *