هنر خوب زندگی کردن

در گیرودار چهل سالگی هر چیزی که بتواند اندکی از گیروگورهای ذهنی آدم باز کند غنیمتی به حساب می­آِید. در این راستا کتاب هنر خوب زندگی کردن با ترجمه شایسته عادل فردوسی­ پور و همکارانش واقعا برایم درس­ آموز و دوست داشتنی بود.

هنر خوب زندگی کردن

این کتاب که نوشته رولف دوبلی است، با برشمردن 52 الگوی ذهنی تلاش دارد تا به خواننده کمک کند تا از شر اشتباهات معمول نوع بشر در به هدر دادن زندگی خود و دیگران در امان بوده و عمر را کمتر به بطالت بگذراند. به بیان دیگر او میگوید که مغز بشر با سرعت کمتری نسبت به سرعت مدرنیزاسیون زندگی بشر توسعه یافته است و همین باعث ایجاد خطاهای بی شماری در زندگی بشر میشود. به روایت نویسنده، او در این کتاب به ما نمیگوید که زندگی خوب چیست بلکه سعی دارد تا به ما بگوید زندگی خوب چه چیزی نیست!

کتاب هنر خوب زندگی کردن پر است از جملات و حکایتهای تکان دهنده و به یاد ماندنی و میتوانید از هرجای آن شروع به خواندن کنید. امیدوارم به زودی راوی خوش صدایی کتاب صوتی آنرا هم تولید کند تا بتوانم همیشه آنرا به همراه داشته باشم.

در لاتاری تخمدانی یاد میگیریم که سهم خودمان در موفقیتهای کمی بیش از صفر درصد است و در جعبه سیاه ذهنی به اهمیت بررسی و تحلیل دقیق اشتباهاتمان پی میبریم. با تعجب میفهمیم که میزان شادی ما به اینکه در گل و شل و سرمای منفی 5 درجه باشیم یا هوای مطبوع 26 درجه کاراییب بستگی ندارد و خواهیم دید که چرا باید بخشی از دستاوردهای خودمان را با کسانی که در کدهای پستی غلط متولد شده اند شریک شویم و از حجم انبوه 95 درصدی مزخرفاتی که ما را احاطه کرده اند خلاص شویم.

سرویس جهانی بی بی سی مصاحبه ای داشته است با رولف دوبلی که دیدن آن میتواند به شکل گیری تصویر ذهنی مناسبتری در ذهن خوانندگان آثارش کمک کند.

۶ دیدگاه در “هنر خوب زندگی کردن

 1. سلام

  ممنون از معرفیتون، من کتاب هنر شفاف اندیشیدن که ترجمه عادل فردوسی پور بوده رو خوندم فوق العاده روون بود، این رو هم حتما تهیه می کنم، همین الان هم سرچ کردم و دیجی کالا ناموجود بود.

  مرسی باز هم

 2. این کتاب و هنر شفاف اندیشیدن در واقع دو کتابی هستند که اساس خوب زندگی کردن رو بهمون یاد میدن. با زبان خیلی ساده و گیرا که هر فردی میتونه خیلی راحت متوجه بشه و لذت ببره.

  دوستان کتابخوان برای خرید کتاب دست دوم به وبسایت کتابلازم هم سری بزنید:
  خرید کتاب دست دوم

 3. بازتاب: vioglichfu.7m.pl
 4. سلام.
  کتاب هنرخوب زیستن رو خوندم اما با ترجمه امیدکریم پور و علی اکبر نصرالهی. امافکر کنم دوست دارم ترجمه آقای فردوسی پور رو هم بخونم.
  منم کتاب رو پیوسته از اول تا آخرنخوندم. البته کامل خوندمش ولی هربار یک بخشی رو و گاهی بخش هایی رو چندبار خوندم. خیلی کتاب خوبیه. ایده های جالبی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *