بنیاد کودک

بنیاد کودک

بنیاد کودک، تلاشی برای غلبه بر تاریکی

نوشتن همیشه برای من کار آسان و دلپذیری بوده است اما اینبار بسیار دشوار است. دلیلش هم به سادگی این است که حرفهایی که نمیتوانم بزنم از حرفهایی که میتوانم بزنم بسیار بیشتر است. چیزی که میتوانم بنویسم این است.

جایی هست به نام بنیاد کودک، کارش این است که بچه­ های با استعداد را در محرومترین جاهای کشور شناسایی میکند و به آنها کمک میکند تا ترک تحصیل نکنند. روش کار بنیاد کودک این است که هر کودک نیازمند کمک را به یک پشتیبان خاص تخصیص میدهد (مقدار کمک میتواند از 50 هزار تومان ماهانه باشد) و 6000 نفر از 11 هزار نفر کودکان تحت پوشش بنیاد تحت پوشش هموطنان خارج نشین، بخصوص ایرانیان ساکن آمریکا بوده ­اند.

حالا بنیاد کودک به کمک نیاز دارد! (لینک ویدیو) بیش از همیشه، دلیلش این است که تحریمها چنان شدید شده ­اند که امکان رساندن کمکهای جمع شده در خارج از ایران به دست بنیاد وجود ندارد! نتیجه این که 6000 کودک در معرض محرومیت از همین پشتیبانی ناچیز بنیاد کودک قرار گرفته­ اند.

سالها پیش ما در شرکت ساعی قرار گذاشتیم که هر همکاری به جمعمان اضافه میشود یک نفر به تعداد کودکان تحت پوشش اضافه کنیم و چقدر سعادتمند بودیم که این عدد از 100 نفر هم عبور کرد. همیشه این موضوع را در محافل عمومی با افتخار گفته ام و حتی اگر متهم به ریاکاری و نمایش بشوم هم برایم مهم نیست، چه ریاکاری بهتر از کمک به رشد آگاهی؟ برای انتخاب بنیاد دلایل فلسفی و اجرایی خودمان را داشتیم و هنوز هم داریم که جای برشمردن آن اینجا نیست همینقدر بگویم که امروز اگر بگذاریم مداد از دست این بچه ­ها بیافتد، فردا کسی چیزی به دستشان خواهد داد که تاریکیهای جامعه را بیشتر خواهد کرد.

اگر امکانش را دارید دریغ نکنید. در تاریکی چراغی روشن کنیم.

پیام بنیاد

۶۰۰۰ دانش‌آموز در خطر احتمالی ترک تحصیل هستند. فقط به دلیل از دست دادن همیاران مقیم خارج از ایران به علت  تحریم یک جانبه آمریکا و عدم امکان انتقال وجه از دفتر امریکا به ایران. نمی‌دانیم چه اتفاقی برای این ۶۰۰۰ دانش‌آموز خواهد افتاد اگر کماکان مورد حمایت بنیادکودک قرار نگیرند. اما بنیادکودک همواره به مهربانی شما دلگرم است تا بتواند این دانش‌آموزان با استعداد کم‌ برخوردار را با همیاری شما در کلاس‌های درس حاضر نگه دارد.

021-42510

 

۱ دیدگاه در “بنیاد کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *